28-latek ukradł karton… whisky

28-latek ukradł karton… whisky

Zarzuty kradzieży usłyszał 28-latek, który z jednego ze sklepów monopolowych wyniósł karton whisky o wartości 1500 złotych. Policjanci ustalili, że alkohol zaraz po kradzieży sprzedał. To jednak nie jedyna kradzież na koncie tego 28-latka.

Zdarzenie miało miejsce na początku kwietnia w jednym ze sklepów z alkoholami na terenie Elbląga. 28-latek przyszedł do sklepu w jednym celu. Było nim wyniesienie kartonu z drogim alkoholem. Co zaplanował to uczynił. Pozyskany w ten sposób alkohol sprzedał. To jednak nie jedyna kradzież jakiej dopuścił się mężczyzna. Ma on na swoim koncie dwie kradzieże ze sklepu samoobsługowego w galerii handlowej. Policjanci z wydziału zwalczania przestępczości związanej z mieniem udowodnili mu kradzież butów oraz odzieży sportowej. Przedmioty te wyniósł ze sklepu nie płacąc za nie. Ich wartość wyceniono na 1000 złotych. Sprawca kradzieży zapomniał najprawdopodobniej że w obu miejscach które wybrał na dokonanie przestępstwa znajdował się monitoring. Policjanci przeglądając nagranie od razu rozpoznali notowanego 28-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa, odbywał też karę pozbawienia wolności. Teraz o karze dla niego zadecyduje sąd. Kodeks Karny przewiduje za taki czyn karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Previous Oszustwo... na żołnierza
Next Wrotki

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

PODSUMOWANIE WEEKENDU

Policjanci w miniony weekend interweniowali 191 razy. Podczas tych interwencji wylegitymowano 460 osób i zatrzymano 4 osoby poszukiwane. Funkcjonariusze prewencji skontrolowali 53 pojazdy i przewieźli 20 nietrzeźwych do pogotowia socjalnego.

Wiadomości 0 Comments

Renowacja trawnika

Aby trawnik odzyskał dawny blask, czasem konieczna jest jego gruntowna renowacja. Samo dosianie trawy i jej podlewanie może nie wystarczyć. Wówczas należy zintensyfikować działania i przeprowadzić szereg zabiegów, które przywrócą

Wiadomości 0 Comments

PATROLE ROWEROWE W PARKACH I NA STARÓWCE

Policjantów na rowerach można spotkać m.in. w elbląskich parkach oraz terenach „zielonych”. Ideą tego patrolu jest mobilność i obecność w miejscach trudno dostępnych dla radiowozu oraz takich gdzie pieszy patrol

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź