Alkoholizm

Alkoholizm

Alkohol jest legalną, kontrolowaną substancją, która obniża poziom lęku i zahamowań. Ma również szereg skutków ubocznych, od utraty koordynacji po mowę nieostrą. Nie każdy, kto pije, jest alkoholikiem, ale każdy, kogo alkohol w sposób ciągły negatywnie wpływa na życie, jest uważany za osobę cierpiącą na zaburzenia związane z używaniem alkoholu. Alkohol jest powszechnie spożywany jako napój w różnych formach, w tym jako piwo, wino i twardy likier.

Uzależnienie od piwa i nadużycia

Piwo jest napojem alkoholowym produkowanym zazwyczaj z wody, jęczmienia, chmielu i drożdży. W porównaniu do wina lub twardego likieru, piwo ma zazwyczaj najniższą zawartość alkoholu w objętości (ABV). ABV piwa waha się od około 2 do 12 procent, przy czym najczęściej spożywane piwa (Budweiser, Coors Light, Miller Lite, Corona, Busch itp.) mieszczą się w przedziale od 4 do 6 procent. Dla większości ludzi przekroczenie dozwolonego prawem limitu jazdy zajmuje od 3 do 5 piw.

Piwo stało się synonimem wielu działań w kulturze amerykańskiej. Gry piłkarskie na uczelnianych kampusach obracają się wokół niego, happy hour to zajęcia dla profesjonalistów, a bez niego trudno byłoby znaleźć imprezę sportową.

Rozwój rzemiosła piwnego sprawił, że konsumpcja piwa stała się nawet modna, a mikrobrowary i piwowarzy domowe przekroczyły granice tego, jakie nowe smaki i gusta można wprowadzić. Niefortunnym efektem ubocznym rewolucji w piwie rzemieślniczym jest to, że piwo może zawierać znacznie większe ilości alkoholu niż przeciętny krajowy trunek – niektóre z nich mogą wynosić nawet 11 lub 12 procent.

Nawet osoby, które piją podczas zajęć towarzyskich lub piją tylko piwo rzemieślnicze, są podatne na zaburzenia związane z używaniem alkoholu. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy „towarzyscy pijacy” nadal piją, gdy wszyscy inni zatrzymali się lub odczuwają potrzebę picia w niewygodnych lub nudnych sytuacjach. Skorzystaj z pomocy w przypadku uzależnienia od piwa już teraz.

Uzależnienie od wina i nadużycia

Wino produkowane jest ze sfermentowanych winogron lub innych owoców, takich jak granaty lub jagody. Najczęściej sprzedawane jest jako białe lub czerwone o różnych profilach smakowych. Chardonnay, pinot grigio, riesling i moscato są przykładami białych win, natomiast merlot, cabernet, pinot noir i zinfandel są czerwone. Odmiany oparte są na rodzaju winogron.

W porównaniu z piwem, wino ma bardziej skoncentrowaną ilość alkoholu. Przeciętne nalewanie wina (5 uncji) jest równoważne w zawartości alkoholu 12 uncji piwa. Wino jest często spożywane na przyjęciach obiadowych lub obok parówek dla smakoszy sera i krakersów. Jego status jako napoju „z klasą” może utrudniać zauważenie, gdy ktoś ma problem.

Kobiety stanowią 59 procent osób pijących wino w Stanach Zjednoczonych i często są grupą docelową w kampaniach reklamowych promujących ten napój Kobiety mają mniejszą masę ciała i mniejszą zawartość wody niż mężczyźni w ich ciałach. Podczas spożywania wina, woda w organizmie rozprowadza zawartość alkoholu. Oznacza to, że kobiety mają wyższe stężenie alkoholu we krwi podczas picia niż mężczyźni. Powoduje to, że kobiety szybciej stają się upośledzone podczas picia wina, a także narażają swój mózg i inne organy na działanie większej ilości alkoholu, zanim ulegnie on rozkładowi.

Z tego powodu kobiety mogą być nieproporcjonalnie podatne na zaburzenia użytkowania. Jednak każda z płci może mieć problem z winem. Jeśli ty lub ktoś, na kim ci zależy, piłeś wino częściej niż zamierzałeś lub używałeś go do zwalczania uczuć lękowych lub depresyjnych, może pojawić się głębszy problem. Uzyskaj pomoc w przypadku uzależnienia od wina.

Uzależnienie od alkoholu i nadużycia

Nalewka to termin oznaczający twarde napoje alkoholowe lub spirytusowe, takie jak tequila, wódka, gin, rum i whiskey. Likier ma dużo wyższą wartość ABV niż piwo czy wino i często jest mieszany z napojami gazowanymi, sokami czy wodą. Średnia wielkość nalewki wynosi 1,5 uncji. Jeśli nie jest zmieszany z napojami, likier jest spożywany jako zastrzyk lub „schludny”. Węglenie przyspiesza wchłanianie alkoholu do krwiobiegu, więc picie alkoholu zmieszanego z sodą może spowodować szybsze zatrucie. Niższa zawartość płynu w strzałach ułatwia ich spożycie, co prowadzi do większego ryzyka nadużycia i późniejszego upojenia się.

Wielu długoletnich pijących kojarzy różne napoje z różnymi uczuciami odurzenia. Nauka jeszcze tego nie udowodniła, a badania pokazują, że alkohol daje takie same efekty u wszystkich, niezależnie od rodzaju spożywanego napoju. Jednak otoczenie społeczne, w którym spożywa się napój alkoholowy, może mieć wpływ na postrzeganie własnego upojenia przez osobę spożywającą go. Ktoś, kto podczas kolacji wypije kieliszek wina, chętniej zgłosi zmęczenie i radość, podczas gdy strzały tequili na imprezie z dużą ilością energii mogą wywołać zupełnie inny rodzaj odurzenia.

Osoby z poważnymi zaburzeniami w spożywaniu alkoholu mogą czuć, że nie mogą rozpocząć dnia bez gałązki wódki, albo zakończyć go bez szklanki whiskey na skałach. Niezależnie od rodzaju spożywanego trunku, alkohol każdego rodzaju ma potencjał poważnego uzależnienia. Skorzystaj z pomocy w przypadku uzależnienia od alkoholu już teraz.

Poszczególne grupy osób pijących alkohol w sposób problematyczny to mężczyźni, którzy spożywają pięć lub więcej napojów alkoholowych lub kobiety, które spożywają cztery lub więcej w ciągu dwóch godzin. Osoby pijące sporadycznie mogą być w stanie samemu się zatrzymać. Ktoś uzależniony od alkoholu może jednak chcieć przestać pić i nie być w stanie tego zrobić bez pomocy. W wielu przypadkach przedłużające się picie może przerodzić się w alkoholizm.

http://terapieodwykowe.pl/#

Previous Pokój dla dziewczynki 6 lat
Next Co to jest Coworking Space?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Kiedy obniżyć łóżeczko dziecięce?

W pierwszym łóżeczku dziecko będzie spędzać dużo czasu. Noworodek będzie oczywiście przesypiał większość doby. Wraz z nabyciem umiejętności przekręcania się na brzuch, wstawania na nóżki poziomy łóżka będą zmierzać w

Life&Style 0 Comments

Smartfony Samsung Galaxy A8

Samsung to jeden z czołowych producentów smartfonów. Osoby, które szukają solidnie wykonanego telefonu, który do tego ma jeszcze dobrą specyfikację techniczną, powinny zwrócić uwagę na smartfony Samsung Galaxy A8. Telefony

Life&Style 0 Comments

Pokój dla dziewczynki 6 lat

Pomysły na sypialnie dziewczynek dla każdego dziecka – od kochających różowe księżniczki do pełnych przygód chłopców. Walczysz o stylową inspirację? Sprawdź te całkowicie modne schematy, które zadowolą nawet najbardziej wybredne

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź