Jak działają agencje rekrutacyjne?

Jak działają agencje rekrutacyjne?

Najczęstszym błędnym przekonaniem na temat agencji rekrutacyjnych jest pomysł, że agencje rekrutacyjne znajdują dla Ciebie pracę. W większości przypadków, agencje rekrutacyjne nie znajdują pracy dla ludzi, a raczej znajdują ludzi do obsadzenia stanowisk, które ich klienci chcą obsadzić.

W dzisiejszych czasach ubieganie się o pracę stało się zbyt łatwe i zbyt tanie, a niektóre osoby po prostu wysyłają setki CV na każde stanowisko, które ich zdalnie interesuje. Oznacza to, że przez większość czasu, jeśli zareklamujesz stanowisko na tablicach ogłoszeń, otrzymasz setki (a może nawet tysiące) odpowiedzi, z których większość nie spełnia minimalnych wymagań dla danego stanowiska. Zaangażowanie się w ten proces może być bardzo bolesne, dlatego wiele firm pozyskuje agencje rekrutacyjne do krótkiej listy kandydatów na nie.

Więcej o działaniu Agencji HR przeczytasz TUTAJ

W tej kwestii – proszę nie być tą osobą, która po prostu wysyła setki CV. Ostrożnie wybieraj oferty pracy, o które chcesz się ubiegać. Jeśli ubiegasz się o pracę, która nie spełnia minimalnych wymagań, nie dostaniesz tej pracy. Nie wezmą cię pod uwagę. Po prostu wyrzucą Twoje CV. W ten sposób marnujesz swój czas i czas rekrutera.

Agencja rekrutacyjna to firma, która pracuje jako „człowiek środka” pomiędzy firmą poszukującą kandydatów, a samymi kandydatami. Agencja rekrutacyjna zajmuje się reklamą, przegląda wszystkie zgłoszenia i sporządza listy najlepszych kandydatów do firmy. Zazwyczaj przeprowadzają prześwietlenia i zazwyczaj robią pierwszą rozmowę kwalifikacyjną z kandydatem przed wysłaniem go na rozmowę do klienta.

Agencje rekrutacyjne prowadzą również bazę danych kandydatów, aby umożliwić im niekiedy obsadzanie stanowisk nawet bez reklam. Bazy te mogą być dość duże (nasza baza liczy do setek tysięcy kandydatów), dlatego ważne jest, aby upewnić się, że Twoje CV zawiera słowa kluczowe istotne dla stanowiska, o które aplikujesz, oraz że jest czytelne dla komputera (tzn. nie jest to zeskanowany obraz). Dzieje się tak dlatego, że osoby rekrutujące będą umieszczać w swoim CV słowa kluczowe podczas poszukiwania potencjalnych kandydatów na dane stanowisko, a jeśli Twoje CV nie zawiera odpowiednich słów kluczowych (umiejętności, kwalifikacje, tytuły zawodowe, itp.), to nie pojawi się ono w ich poszukiwaniach.

Agencje rekrutacyjne zazwyczaj nie pobierają opłat od kandydatów (należy uważać na te, które starają się obciążyć kandydata, są to zazwyczaj oszustwa), a raczej pobierają od klienta pewien procent rocznego wynagrodzenia za udaną pracę. Oni również zazwyczaj gwarantują staż, więc jeśli kandydat opuszcza w ciągu pierwszych kilku miesięcy będą często zwracać klientowi procent od opłaty za staż.

Firmy zazwyczaj nie korzystają z usług agencji rekrutacyjnych w celu obsadzenia stanowisk początkowych. Zazwyczaj płacą one tylko prowizję agencji rekrutacyjnej za trudniejsze do obsadzenia stanowiska. Więc jeśli jesteś świeżo upieczonym absolwentem, to jest mało prawdopodobne, że znajdziesz pracę za pośrednictwem agencji rekrutacyjnej. Zazwyczaj przydadzą się one tylko osobom z co najmniej dwu- lub trzyletnim doświadczeniem, a im wyższy poziom, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdą Państwo pracę za pośrednictwem agencji rekrutacyjnej. Ale pamiętaj, że agencje zazwyczaj nie starają się znaleźć odpowiedniego dla Ciebie stanowiska, zwykle starają się znaleźć ludzi do obsadzenia stanowiska, więc czasami można być w długim oczekiwaniu po przesłaniu CV do bazy danych agencji rekrutacyjnej. Powinieneś również aplikować o pracę bezpośrednio, a także poprzez portale pracy. Nie myśl, że tylko dlatego, że jedna z agencji ma Twoje dane, znajdą dla Ciebie pracę.

Niestety, jak większość rzeczy w dzisiejszych czasach, zawsze są ludzie, którzy próbują cię oszukać i jest wiele oszustw, gdy próbują znaleźć pracę. Spróbuj poszukać informacji na temat agencji rekrutacyjnych, z których zamierzasz skorzystać. Darmowy adres e-mail jest złym znakiem (gmail, hotmail, yahoo itp.), tak jak nie ma strony firmowej.

Większość renomowanych firm byłaby członkiem APSO, które jest stowarzyszeniem zrzeszającym agencje rekrutacyjne. Bądź również bardzo ostrożny wobec osób, które chcą, abyś przefaksował swoje CV na numer 086. Numery zaczynające się od 086 mogą być użyte do zarobienia pieniędzy od osoby dzwoniącej. Więc jeśli przefaksujesz CV na numer 086, osoba otrzymująca faks może zarabiać pieniądze z tego faksu.

Oznacza to, że ludzie czasami ogłaszają stanowiska, które tak naprawdę nie istnieją, aby zarobić pieniądze z przychodzących CV przesłanych faksem. Z tego powodu większość kawiarenek internetowych pobiera opłatę w wysokości do R20 za stronę do przefaksowania na numer 086. Poza tym, kto używa faksów w tym dniu i w tym wieku? Na pewno nowoczesna, profesjonalna agencja rekrutacyjna chciałaby otrzymywać elektroniczne CV pocztą elektroniczną, aby móc je wyszukiwać cyfrowo?

Previous Kiedy obniżyć łóżeczko dziecięce?
Next Quick detailer – ranking najlepszych produktów

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Przyszłość polskiej energetyki – rozwiązania Polskiego Funduszu Energetycznego

INNOWACJA, EKSPANSJA I INTEGRACJA TO NAZWA NASZEJ GRY, KTÓRĄ NAZYWAMY BIZNESEM O JUŻ OSIĄGNIĘTYCH SUKCESACH, PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ, NOWYCH PRODUKTACH W OFERCIE I SILE MARKI ROZMAWIALIŚMY Z ROBERTEM ZAGOŻDŻONEM, ZAŁOŻYCIELEM

Strefa Biznesu 0 Comments

O drukowaniu kalendarzy słów kilka

Koniec listopada i początek grudnia to czas, gdy bardzo dobrze sprzedają się kalendarze na nowy rok. W sklepach pojawiają się więc różne rodzaje kalendarzy. We współczesnym świecie kalendarz pełni znacznie

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź