Jak utworzyć kalendarz z możliwością wydruku?

Jak utworzyć kalendarz z możliwością wydruku?

Kalendarze online są niezbędnym narzędziem produktywności. Mogą one pomóc każdemu zarządzać swoim czasem, organizować się i zapewnić, że nigdy nie zapomni ważnej daty lub zadania. A ponieważ są w chmurze, możesz mieć do nich dostęp z każdego miejsca i o każdej porze.

Rzecz w tym, że czasami musimy iść do starej szkoły i mieć papierową kopię naszego kalendarza. Jest to namacalna rzecz, którą możemy umieścić w kluczowych miejscach w naszym domu lub biurze, gdy potrzebujemy wizualnego przypomnienia o tym, jak wygląda nasz dzień, tydzień lub miesiąc. Możemy również robić na nim notatki, chodź, przyznaj, że uwielbiasz wkładać długopis do papieru. A ponieważ jest on offline, nie odwróci naszej uwagi od innych aplikacji czy stron internetowych.

Tak więc, jeśli kiedykolwiek chciałeś mieć swój własny kalendarz do wydruku, to tutaj pięć prostych kroków, aby to zrobić.

Krok 1: Zastanów się, dlaczego musisz używać drukowanego kalendarza

Zanim cokolwiek stworzysz, zastanów się, dlaczego musisz wydrukować kalendarz. Poprowadzi Cię to do stworzenia szablonu, który dokładnie odpowiada Twoim potrzebom. Na przykład, jeśli chcesz skupić się na swoim zdrowiu, możesz stworzyć miesięczny kalendarz, który śledził dobre nawyki, harmonogram szkoleń lub dziennik żywności, który zauważył, co jadłeś i kiedy.

Krok 2: Wybierz odpowiednie narzędzia

Po określeniu potrzeb, nadszedł czas, aby wybrać odpowiednie narzędzia. Na przykład, Kalendarz jest idealnym narzędziem do utrzymywania zakładek na wszystkich Twoich spotkaniach. Jeśli potrzebujesz tygodniowego kalendarza rodzinnego, takie rozwiązanie jak Cozi jest idealne, ponieważ zostało specjalnie zaprojektowane, aby pomóc utrzymać rodzinę w synchronizacji. W celu zarządzania całym harmonogramem zespołu, Teamup pozwala na zbudowanie kalendarza zespołowego przy użyciu gotowego szablonu.

Nie należy jednak wykluczać Google’a, Apple’a czy Microsoft Outlook Calendar. Prawdopodobnie używasz ich już codziennie – co oznacza również, że są zainstalowane na Twoim pulpicie i smartfonie. Możesz również łatwo tworzyć nowe kalendarze, dostosowywać je i drukować.

Co więcej, te popularne kalendarze online są dostarczane z szablonami, które mogą spełnić Twoje specyficzne potrzeby. Zamiast tworzyć nowy kalendarz od podstaw, możesz po prostu wydrukować kalendarz, który już zawiera istotne informacje. Na przykład, możesz wybrać planer tygodniowy. Wszystkie dni tygodnia, konkretne daty i godziny są tam dla Ciebie. Musisz wprowadzić dowolne dodatkowe informacje.

Krok 3: Stworzenie nowego kalendarza

W zależności od platformy, z której korzystasz, tworzenie nowego kalendarza będzie się różnić. Na szczęście, proces ten jest stosunkowo prosty dla każdego z głównych graczy.

Kalendarz Google

Tak długo, jak masz konto i jesteś zalogowany, możesz utworzyć nowy kalendarz Google, przechodząc tylko do lewej strony ekranu i wybierając trzy kropki obok „Dodaj kalendarz”. Następnie możesz nadać swojemu nowemu kalendarzowi nazwę, dodać opis i ustawić strefę czasową. Istnieje również możliwość dodania kalendarza znajomego lub interesujących go kalendarzy. W ten sposób dane z ich kalendarzy zostaną przeniesione do Twojego kalendarza. Możesz dodać Kalendarz Google do swojego telefonu lub usunąć kalendarz Google, jeśli chcesz.

Po utworzeniu lub dodaniu nowego kalendarza, możesz wybrać przeglądanie go według dnia, tygodnia, miesiąca, roku lub harmonogramu. Możesz też tworzyć własne widoki, np. co dwa dni lub cztery tygodnie. Pamiętaj jednak, że Kalendarz Google można utworzyć tylko z pulpitu, a nie z aplikacji mobilnej.

Jeśli standardowy szablon Kalendarza Google nie wycina go dla Ciebie, to zawsze możesz wygenerować swój własny za pomocą Google Docs lub Sheets. Dla większości osób może to nie być konieczne. Ale jeśli potrzebujesz kalendarza do konkretnego zadania, np. kalendarza redakcyjnego, to warto poświęcić na to swój czas. Możesz też przejść do sekcji Dodatki i przejrzeć Galerię szablonów, aby znaleźć kalendarz, który naprawdę chcesz.

Microsoft Outlook Calendar

Dla tych z Was, którzy korzystają z Office 365, możecie również stworzyć nowy kalendarz szybciej, niż Thanos może pstrykać palcami w nieskończoność. Po prostu zaloguj się na swoje konto, kliknij przycisk Dodaj kalendarz – znajduje się on na górze strony. Następnie wybierz Secondary calendar, nadaj mu nową nazwę i już jesteś ustawiony.

Jeśli tworzysz nowy kalendarz w Outlooku, to jest to trochę skomplikowane. Najpierw musisz przejść do Outlooka, kliknąć zakładkę Folder, potem Nowy, a na końcu Nowy Kalendarz. Jeśli jesteś w Poczcie, Kontaktach, Zadaniach, Dzienniku lub Notatkach, po podświetleniu opcji Nowy, musisz kliknąć Nowy Folder i wybrać Pozycje kalendarza.

Tutaj zostaniesz poproszony o wprowadzenie nazwy dla nowego kalendarza, a gdzie wolisz umieścić folder – w tym przypadku wybierzesz Kalendarz.

Podobnie jak w przypadku Kalendarza Google, możesz również dodać czyjś kalendarz lub ekscytujący kalendarz. Istnieją szablony i motywy lub możliwość stworzenia własnego, jedynego w swoim rodzaju kalendarza w programie Word lub Excel.

 

http://wydrukujplakat.pl/

Previous Czynniki krytyczne, które należy wziąć pod uwagę przed zatrudnieniem pracownika
Next Organizacja pokoju dziecięcego

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Pokój dla dziewczynki 6 lat

Pomysły na sypialnie dziewczynek dla każdego dziecka – od kochających różowe księżniczki do pełnych przygód chłopców. Walczysz o stylową inspirację? Sprawdź te całkowicie modne schematy, które zadowolą nawet najbardziej wybredne

Life&Style 0 Comments

W jaki sposób wybrać catering dietetyczny?

Catering dietetyczny z dnia na dzień cieszy się coraz większą popularnością. Tego typu usługi rekomendowane są przez wielu sportowców i celebrytów, dlatego też nawet przeciętny człowiek decyduje się na dietę

Life&Style 0 Comments

Drukowanie i oprawa pracy dyplomowej

W końcu ci się udało. Wszystkie te godziny w bibliotece, cały ten czas walenia w klawiaturę i twój wielki projekt jest bliski ukończenia. Zrobiłeś już korektę, a jedyne co pozostało,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź