Kiedy obniżyć łóżeczko dziecięce?

Kiedy obniżyć łóżeczko dziecięce?

W pierwszym łóżeczku dziecko będzie spędzać dużo czasu. Noworodek będzie oczywiście przesypiał większość doby. Wraz z nabyciem umiejętności przekręcania się na brzuch, wstawania na nóżki poziomy łóżka będą zmierzać w dół. Kiedy więc powinno się to zrobić, kiedy zmienić łóżeczko na większe. A jeśli już będzie  się podejmowało taką decyzję to jakie łóżeczko wybrać. Kiedy obniżyć poziomy w łóżeczku dziecka? Zazwyczaj w łóżeczkach znajdują się 3 poziomy.

W pierwszych miesiącach najłatwiej i najlepiej dla rodziców będzie jeśli dziecko będzie leżało na najwyższym poziomie. Na poziom środkowy będzie można przenosić dziecko w momencie, gdy pojawiać się będą pierwsze próby przewracania się z pleców na brzuch. Jest to sygnał, że dziecko staje się coraz bardziej ruchliwe i mówiąc kolokwialnie zaczyna kombinować. Przy takich działaniach może być tak, że jednak ten wyższy poziom stanie się już nieco niebezpieczny. Dlatego warto będzie skorzystać wtedy z przeniesienia dziecka na ten środkowy poziom. Najniższy poziom będzie odpowiedni w momencie, gdy dziecko będzie już próbowało wstawać samemu na nogi. Szczebelki w łóżeczkach idealnie nadawały się do prób podciągania oraz wstawania w łóżeczku. Dlatego w takim momencie oczywiście trzeba być szczególnie ostrożnym zdając sobie sprawę z tego, że dziecko będzie próbowało różnych działań.

Kiedy wyjąć szczebelki i otworzyć łóżeczko dziecka?

Gdy dziecko już podrośnie to łóżeczko będzie na najniższym poziomie i będzie również to czas, w którym nie będzie już szczebelek. Czasami rodzice zastanawiają się kiedy to zrobić i długo się na tym wahają. Szczególnie obawiają się o nocne wychodzenie z łóżka i zbyt dużą swobodę dla dziecka. Pojawia się obawa, że zamiast położyć się spać dziecko będzie wychodziło z łóżeczka i będzie chodziło po pokoju. Ogólnie wyjęcie szczebelków to najczęściej czas, gdy dziecko już dobrze chodzi i samo bezpiecznie może z takiego łóżeczka wyjść i do niego z powrotem wejść. W rzeczywistości wcale się nie trzeba tego obawiać, oczywiście na początku dla dziecka będzie to coś nowego, dlatego trzeba się liczyć z tym, że będzie próbowało wychodzić, będzie przychodziło na buziaczki i będzie miało jeszcze wiele spraw do załatwienia, ale z czasem się do tego przyzwyczai i nie będzie to już nic dziwnego więc po prostu dziecko będzie wygodnie korzystało z tego, ze ma otwarte, nie będzie obaw o to, że dziecko będzie się próbowało wspinać po szczebelkach, żeby wydostać się z łóżeczka. Dlatego faktycznie to wyjęcie szczebelków mimo, że może budzić pewne obawy nie jest niczym strasznym i po prostu warto to zrobić i sprawę wygodnie sobie załatwić. Należy oczywiście pamiętać o tym, że dziecko cały czas rośnie, zmienia się, jest coraz starsze i tym samym też coraz bardziej dojrzałe więc też trzeba się liczyć z tym, że na coraz więcej będzie trzeba dzieciom pozwalać. Łóżeczko dziecka też musi się zmieniać aż w końcu przyjdzie taki moment, w którym będziemy się musieli zdecydować na zmianę łóżeczka na nowe większe niż to dla noworodków.

Więcej na http://lozkadladzieci.com.pl/lozka-dzieciece/jakie-lozeczko-wybrac-dla-niemowlaka/avi_kyjv >>

Previous Fitking Catering - już nie zapomnisz o posiłku!
Next Jak działają agencje rekrutacyjne?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Organizacja pokoju dziecięcego

Przygotowując pokój dla dziecka należy zadbać o to, by było to rozwiązanie przygotowane w przemyślany sposób. W tym celu właśnie warto będzie zastosować metody, które pozwolą na uporządkowanie takiej przestrzeni.

Life&Style 0 Comments

iPhone 11 Pro Max recenzja

Aktualizacja: iOS 14 – kolejna duża aktualizacja oprogramowania w firmie – jest już dostępna, dzięki czemu urządzenie iPhone 11 Pro Max ma wiele nowych zalet. iPhone 11 Pro Max jest

Life&Style 0 Comments

Alkoholizm

Alkohol jest legalną, kontrolowaną substancją, która obniża poziom lęku i zahamowań. Ma również szereg skutków ubocznych, od utraty koordynacji po mowę nieostrą. Nie każdy, kto pije, jest alkoholikiem, ale każdy,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź