Jakie korzyści zapewnia wynajem auta?

Jakie korzyści zapewnia wynajem auta?

300 zł dziennie z wynajmu auta, czyli wypożyczalniach aut słów kilka

Polski rynek pod względem wypożyczalni samochodów jest bardzo rozbudowany, konkurencja jest znaczna, przyznać jednak należy, że jest to biznes opłacalny. Posiadając trzy auta można w ciągu miesiąca zarobić nawet 10 tys. miesięcznie.

W Polsce funkcjonuje kilka międzynarodowych sieci oraz kilkanaście przedsiębiorstw krajowych, świadczących usługi rent a car, ponadto istnieje kilkadziesiąt średniej wielkości firm, posiadających od 10 do 30 aut. Do tego należy dodać małe, często jednoosobowe firmy. Szacuje się, że firm tego typu może być nawet kilka tysięcy.

Znalezienie klienta korporacyjnego

W ostatnim czasie można zauważyć dynamiczny rozwój branży rent a car w Polsce, w dużej mierze wynika to z wejścia Polski do Unii Europejskiej. Inaczej rzecz ujmując, jest to efekt rozwoju ruchu turystycznego oraz biznesowego w naszym kraju. Największą grupę osób korzystających z tego typu usług stanowią obcokrajowcy, a także firmy, które wypożyczają samochody dla pracowników. Faktem jest, że większość firm wciąż decyduje się na leasing, jednak coraz częściej jest to umowa najmu.

Nasz typ: devonrex.pl

Współpraca z dużymi korporacjami i instytucjami jest bardzo korzystna dla firm świadczących usługi najmu, gwarantując stały dopływ gotówki.

Optymalnym rozwiązaniem są umowy krótkoterminowe, choć w tym przypadku trudniej zdobyć klienta. Warto więc zachować proporcje – 70% samochodów dla firm w ramach kontraktu długoterminowego, a 30% klientom indywidualnym.

Chcąc uzyskać pożądane efekty, należy posiadać co najmniej trzy samochody, z czasem konieczne będzie rozszerzenie floty.

Optymalna ilość to 10-15 samochodów. Początkujący przedsiębiorca powinien na start wyłożyć co najmniej 200 tysięcy zł. – kwota ta umożliwi zakup trzech aut różnej klasy.

Używane lub leasing

Chęć posiadania luksusowego samochodu oznacza wydatek co najmniej dwa razy większy. W tej sytuacji warto skorzystać z kredytu lub leasingu.

Małe wypożyczalnie najczęściej decydują się na auta używane, co w rzeczywistości nie jest posunięciem korzystnym – klienci najczęściej oczekują aut nowych. Można jednak poszukać aut dwu lub trzyletnich, wydając na ten cel ok. 100 tys. zł. Ponadto należy uwzględnić koszty związane z wyposażeniem i prowadzeniem biura oraz garażowaniem samochodów, średnio jest to kwota 30-80 tys. zł. w pierwszym roku funkcjonowania wypożyczalni.

Jeśli przeszkodą jest brak finansów, warto pomyśleć o franczyzie – w tej sytuacji wystarczy 10 tys. zł.

Decydując się na franczyzę można otrzymać sprawdzone na rynku logo, standardy prowadzenia działalności, pomoc w zakresie działań reklamowych, a nade wszystko bazę klientów i samochody. Jest to rozwiązanie korzystne dla obu stron, nic więc dziwnego, że wiele małych firm decyduje się właśnie na tę alternatywę.

Zyski w dwa lata

Najem samochodów okazuje się przedsięwzięciem bardzo opłacalnym, należy jednak zwrócić uwagę na zapisy w umowie – ważne jest to, aby zarobek stanowił nie mniej niż 30% ceny najmu. Największe firmy działające w sieciach rent a car osiągają nawet zyski w wysokości 40%.

Zdecydowanie więcej można zarobić na dużym samochodzie, nowszym, lepszej klasy, dobrze wyposażonym. Mniej korzystne są niewielkie, kompaktowe auta.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem okazują się pojazdy luksusowe, często raz z kierowcą, czego przykładem mogą być samochody do ślubów. Przykładowo, za wynajem BMW serii 7 można uzyskać nawet 300 zł zysku w ciągu jednego dnia. W przypadku najmu długookresowego, uwzględniając niższą stawkę dzienną, zysk może wynieść około 2-3 tys. zł.

Posiadając trzy samochody różnych klas, w ciągu miesiąca można zarobić od 5 do 10 tys. zł.

Previous KIEROWALI PO ALKOHOLU… SAMOCHODEM I MOTOROWEREM
Next ZNAMY ELBLĄSKĄ REPREZENTACJĘ TURNIEJU BRD

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Notowania ropy wpływają na ceny innych surowców

Notowania cen ropy naftowej mają bezpośrednie przełożenie na wycenę innych surowców, w tym biokomponentów. Przykładowo cena oleju rzepakowego spadła w ostatnich trzech miesiącach o blisko 10 proc. Zmiany te nie są korzystne dla rolników. –

Motoryzacja 0 Comments

Niezbędne kosmetyki samochodowe

Utrzymanie wyglądu nowego samochodu wymaga dużo ciężkiej pracy, pasji do samochodów. Czyszczenie samochodu, malowanie, wnętrza i tapicerka, a także Niezbędne kosmetyki samochodowe są częścią tego, aby samochód zawsze wyglądał świetnie.

Motoryzacja 0 Comments

W ubiegłym roku doszło do 2,8 tys. wypadków z udziałem dzieci

W ubiegłym roku w Polsce doszło do ponad 2,8 tys. wypadków drogowych z udziałem dzieci w wieku do 14 lat. Z roku na rok ich liczba spada. Aby zwiększać bezpieczeństwo dzieci i ich świadomość,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź