Marihuana medyczna i jej zastosowanie

Marihuana medyczna i jej zastosowanie

Od dawna toczy się dyskusja dotycząca legalności tak zwanej marihuany medycznej. Wzbudza ona ogromne kontrowersje. Tymczasem trzeba wyraźnie powiedzieć, że marihuana przynosi bardzo dobre efekty w leczeniu rozmaitych chorób. Przyjrzyjmy się bliżej marihuanie medycznej i zobaczmy, kiedy wato się nią wspomóc.

Warto zacząć od tego, że marihuana była stosowana w lecznictwie już w czasach starożytnych. Wyciąg z tej rośliny wykorzystywano między innymi do leczenia rozmaitych ran, owrzodzeń, oparzeń. Z nasion konopi przygotowywano pastę, która wykazywała działanie przeciwzapalne, a także przeczyszczające. Z czasem zaczęto z niej przygotowywać wyciąg na bazie alkoholu. Stosowany był między innymi w uporczywych dolegliwościach bólowych. Już w roku 1839 zauważono, że doskonale radzi sobie ona z bólami reumatycznymi, kolką jelitową, a także bolesnym miesiączkowaniem.

Na co można ją stosować dzisiaj?

Dolegliwości, które można leczyć z pomocą marihuany medycznej jest wiele. Stosowana jest w przypadku:

-stwardnienia rozsianego;

-różnych rodzajów nowotworów;

-jaskry;

-padaczki;

-atopowego zapalenia skóry;

-chorób układu pokarmowego.

Jeśli chodzi o stwardnienie rozsianego, marihuana medyczna nie tylko łagodzi dolegliwości bólowe, ale również spastyczność mięśni. Sprawia, że pacjenci zaczynają radzić sobie znacznie lepiej z czynnościami dnia codziennego. W przypadku nowotworów stosowanie marihuany medycznej zaleca się pacjentom w trakcie chemioterapii. Jej stosowanie pozwala złagodzić dotkliwe objawy negatywne tej metody leczenia. Znikają bądź mocno zmniejszają swoje nasilenie mdłości, nudności, rzadziej pojawiają się wymioty. Pacjent ma więc zapewniony zdecydowanie większy komfort. Bardzo dużo mówi się o stosowaniu marihuany medycznej w leczeniu lekoopornej padaczki. Zmniejsza ona częstotliwość ataków padaczkowych.

Konopie indyjskie a konopie siewne

Mówiąc o medycznej marihuanie, warto kilka słów poświęcić na omówienie konopi indyjskich i konopi siewnych. Wiele osób utożsamia jedne z drugimi, co jest absolutnym błędem. Konopie siewne także wykazują właściwości lecznicze, ale stężenie THC, czyli substancji odurzającej jest w nich tak niewielkie, że nie stosuje się ich do wytwarzania używek. Zawierają natomiast bardzo duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Konopie siewne korzystnie wpływają szczególnie na układ odpornościowy, a także sercowo – naczyniowy.

Dlaczego marihuana leczy?

Właściwości lecznicze marihuana zawdzięcza kanabinoidom. To do nich zalicza się THC. Jest to substancja, która swoją budową bardzo przypomina związki wytwarzane przez komórki nerwowe człowieka. W środkach leczniczych na bazie marihuany znajduje się również CBD. Substancja ta nie wykazuje właściwości psychoaktywnych.

Czy marihuana faktycznie leczy? Pytanie to często pada w dyskusji dotyczącej medycznej marihuany. Trudno udzielić na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Trzeba jednak pamiętać, że ci, którzy stosowali medyczną marihuanę wskazują, że bardzo im pomogła. Również wielu lekarzy mówi o tym, że marihuana faktycznie korzystnie wpływa na stan zdrowia wielu chorych.

Więcej na stronie konopnabazawiedzy.pl

Previous Zatrzymany na kradzieży
Next Przejechał na wprost przez... rondo

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Areszt na 3 miesiące dla domowego agresora

Na 3 miesiące sąd aresztował dziś 46-letniego mężczyznę, który miał znęcać się nad swoją rodziną. Policjanci przesłuchali rodzinę oraz świadków. Zebrany materiał trafił do sądu wraz z wnioskiem o zastosowanie

Wiadomości 0 Comments

NAJLEPSZY KIEROWCA REGIONU PO RAZ… CZTERDZIESTY

Jazda sprawnościowa motocyklem, samochodem, autobusem i autem ciężarowym – to konkurencje jakie będą rozgrywane na placu Targowiska Miejskiego przy ul. Płk. Dąbka w Elblągu. Oprócz tego organizatorzy przewidzieli prezentację aut

Wiadomości 0 Comments

W mieszkaniu 22-latki policjanci znaleźli narkotyki

Kryminalni z Elbląga zatrzymali wczoraj 22-letnią kobietę pod zarzutem posiadania znacznej ilości narkotyków. W jej mieszkaniu znaleźli 196 gramów marihuany. Grozi jej do 12 lat pozbawienia wolności. Wczoraj wieczorem kryminalni

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!