Marihuana medyczna i jej zastosowanie

Marihuana medyczna i jej zastosowanie

Od dawna toczy się dyskusja dotycząca legalności tak zwanej marihuany medycznej. Wzbudza ona ogromne kontrowersje. Tymczasem trzeba wyraźnie powiedzieć, że marihuana przynosi bardzo dobre efekty w leczeniu rozmaitych chorób. Przyjrzyjmy się bliżej marihuanie medycznej i zobaczmy, kiedy wato się nią wspomóc.

Warto zacząć od tego, że marihuana była stosowana w lecznictwie już w czasach starożytnych. Wyciąg z tej rośliny wykorzystywano między innymi do leczenia rozmaitych ran, owrzodzeń, oparzeń. Z nasion konopi przygotowywano pastę, która wykazywała działanie przeciwzapalne, a także przeczyszczające. Z czasem zaczęto z niej przygotowywać wyciąg na bazie alkoholu. Stosowany był między innymi w uporczywych dolegliwościach bólowych. Już w roku 1839 zauważono, że doskonale radzi sobie ona z bólami reumatycznymi, kolką jelitową, a także bolesnym miesiączkowaniem.

Na co można ją stosować dzisiaj?

Dolegliwości, które można leczyć z pomocą marihuany medycznej jest wiele. Stosowana jest w przypadku:

-stwardnienia rozsianego;

-różnych rodzajów nowotworów;

-jaskry;

-padaczki;

-atopowego zapalenia skóry;

-chorób układu pokarmowego.

Jeśli chodzi o stwardnienie rozsianego, marihuana medyczna nie tylko łagodzi dolegliwości bólowe, ale również spastyczność mięśni. Sprawia, że pacjenci zaczynają radzić sobie znacznie lepiej z czynnościami dnia codziennego. W przypadku nowotworów stosowanie marihuany medycznej zaleca się pacjentom w trakcie chemioterapii. Jej stosowanie pozwala złagodzić dotkliwe objawy negatywne tej metody leczenia. Znikają bądź mocno zmniejszają swoje nasilenie mdłości, nudności, rzadziej pojawiają się wymioty. Pacjent ma więc zapewniony zdecydowanie większy komfort. Bardzo dużo mówi się o stosowaniu marihuany medycznej w leczeniu lekoopornej padaczki. Zmniejsza ona częstotliwość ataków padaczkowych.

Konopie indyjskie a konopie siewne

Mówiąc o medycznej marihuanie, warto kilka słów poświęcić na omówienie konopi indyjskich i konopi siewnych. Wiele osób utożsamia jedne z drugimi, co jest absolutnym błędem. Konopie siewne także wykazują właściwości lecznicze, ale stężenie THC, czyli substancji odurzającej jest w nich tak niewielkie, że nie stosuje się ich do wytwarzania używek. Zawierają natomiast bardzo duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Konopie siewne korzystnie wpływają szczególnie na układ odpornościowy, a także sercowo – naczyniowy.

Dlaczego marihuana leczy?

Właściwości lecznicze marihuana zawdzięcza kanabinoidom. To do nich zalicza się THC. Jest to substancja, która swoją budową bardzo przypomina związki wytwarzane przez komórki nerwowe człowieka. W środkach leczniczych na bazie marihuany znajduje się również CBD. Substancja ta nie wykazuje właściwości psychoaktywnych.

Czy marihuana faktycznie leczy? Pytanie to często pada w dyskusji dotyczącej medycznej marihuany. Trudno udzielić na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Trzeba jednak pamiętać, że ci, którzy stosowali medyczną marihuanę wskazują, że bardzo im pomogła. Również wielu lekarzy mówi o tym, że marihuana faktycznie korzystnie wpływa na stan zdrowia wielu chorych.

Więcej na stronie konopnabazawiedzy.pl

Previous Zatrzymany na kradzieży
Next Przejechał na wprost przez... rondo

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Tanie smartfony z Androidem

Wiele osób uważa, że tani smartfon nie może być dobry. Tymczasem okazuje się, że tanie smartfony z Androidem również mogą odznaczać się naprawdę wysoką jakością. Oczywiście nie każdy tani smartfon

Wiadomości 0 Comments

Poszukiwana listem gończym ukryła się przed policjantami w szafie

22-latka, która była poszukiwana listem gończym ukryła się w szafie przed policjantami. Mundurowi znaleźli ją w jednym z mieszkań w centrum Elbląga. Miała do odbycia 3 miesiące pozbawienia wolności. Wcześniej

Wiadomości 0 Comments

SIEDEM NOWYCH RADIOWOZÓW DLA ELBLĄSKIEJ POLICJI

Komenda Miejska Policji w Elblągu otrzymała 7 nowych radiowozów. Dziś odbyło się ich przekazanie do służby. Środki na zakup aut pochodziły z Komendy Głównej Policji oraz od Prezydenta Elbląga, Starosty

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź