Towarzyskie gry na poprawę nastroju

Towarzyskie gry na poprawę nastroju

Jeśli czujesz się czasem smutno albo samotnie, szukasz sposobu, by poprawić sobie nastrój. To zupełnie normlane i zdrowe podejście, jednak żeby poskutkowało, musisz znaleźć coś odpowiednio wciągającego i przyjemnego. Dobrym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji sięgnięcie po dobra planszówkę i spotkanie się z dobrymi znajomymi, którzy szybko pozwolą ci zapomnieć o wszystkich zmartwieniach, na dodatek dając okazję doskonale się zabawić i poćwiczyć umysł.

Jak wybierać dobre gry?

By dana planszówka sprawiała przyjemność i faktycznie poprawiła humor tobie bądź twoim bliskim, należy wiedzieć, jak wybrać taka wartościową grę. Nie należy iść ślepo za głosem reklam obiecujących doskonałą zabawę przy każdym z oferowanych przez siebie produktów, należy poważnie zastanowić się nad wadami i zaletami gry planszowej, a także wziąć pod uwagę zainteresowania zarówno swoje jak i znajomych, z którymi najczęściej spędzasz czas, byście wspólnie mogli czerpać przyjemność z zabawy.

Jeśli grywasz z dziećmi i sprawia ci to przyjemność, pozwalając odciąć się od problemów dorosłego życia i dać się porwać do pięknego świata dziecięcej wyobraźni, warto wziąć pod uwagę oznaczenia na opakowaniach gier. Znajdziesz tam między innymi informację i minimalnej i maksymalnej liczbie graczy, jaka może wziąć udział w rozgrywce, o uśrednionym czasie, jaki będzie potrzebny do rozegrania jednej gry oraz o oznaczeniach wiekowych, dzięki którym w prosty sposób dobierzesz grę odpowiednio do wieku i potrzeb dziecka.

Równie ważna jest również tematyka i mechanika gry. Zawsze lepiej gra się w coś, czego zasady ci się podobają, są zrozumiałe i nie utrudniają gry, zaś sprawiają, że jest jeszcze ciekawsza. Podobnie jest z tematyką, choć pod tym względem dużo trudniej wybrać taka, która spodoba się każdemu. W takich wypadkach warto więc pomyśleć nad wyborem jednej z gier obecnych w ofercie tak zwanych planszówek towarzyskich. Są to gry, takie jak na przykład Taboo, które tworzone są z myślą o grach w sporym gronie znajomych. Ich tematyka i mechanika jest więc na tyle uniwersalna, że rzadko kiedy się komuś nie podoba, z reguły większość graczy jest zadowolona, inni zaś pozostają obojętni. Są to więc dobre gry, jeśli myślisz o spotkaniu się w większej grupie, by wspólnie odgonić smutki i naładować baterie na kolejne dni.

Na co zwracać uwagę?

Wybierając grę, warto zwrócić uwagę nie tylko na oznaczenia wiekowe i tematykę. Gry mają również wiele innych czynników, które wpływają zarówno na wygodę transportu, rozkładania, jak i na samą rozgrywkę. Jeśli masz zwyczaj spotykać się ze znajomymi poza swoim domem – w domu znajomego, w klubokawiarni czy innym miejscu publicznym, ważnym jest, by gra, którą wybierzesz, nadawała się do prostego transportu. Dzięki temu będzie ci dużo wygodniej i nie będzie potrzeby martwić się o to, że coś się uszkodzi. Zwracaj więc uwagę na materiał, z jakiego zostało wykonane pudełko. Doskonale sprawdzają się opakowania metalowe, plastikowe, drewniane oraz z grubej tektury powleczonej warstwą wodoodporną. Dzięki temu nawet w deszczowy dzień uda ci się uchronić planszówkę przez zmoknięciem, na czym najbardziej tracą gry karciane, których cienkie papierowe elementy mogłyby się szybko odkształcić i nasiąknąć wilgocią.

Zwracaj również uwagę na wnętrze pudełka. Podczas transportowania gry bywa różnie, nie zawsze możesz trzymać opakowanie poziomo i równo, dlatego dobrze wybierać gry, których elementy są umieszczone w wyznaczonych miejscach na wkładce wewnątrz opakowania. Wykonana z miękkiego plastiku wyposażana jest w specjalne stopery, w które wciska się elementy, by wkładka utrzymywała je w jednym miejscu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nawet pełna turbulencji podróż nie zrobi bałaganu w pudełku i nie pomiesza elementów. To bardzo wygodne rozwiązanie, bowiem dotarłszy na miejsce może od razu wypakować elementy i zacząć grę!

Liczba elementów i ich wielkość również mają znaczenie. Im więcej elementów, tym więcej miejsca potrzeba do przeprowadzenia rozgrywki. Musisz więc mieć pewność, że miejsce, w którym gracie, będzie odpowiednio duże, by wszystko się zmieściło. W przeciwnym wypadku lepiej będzie wybrać mniej okazale pudełko o podobnej tematyce i równie wciągającej rozgrywce. Jeśli zamierzasz grać w bardzo dużym gronie, również warto unikać planszówek zawierających bardzo dużo elementów, szczególnie jeśli są bardzo małe, cienkie bądź z odczepianymi częściami. Podczas zabawy, szczególnie wśród wielu osób, często ktoś coś trąca, ktoś coś przewraca, a nawet jeśli nie, drobne elementy zwyczajnie potrafią się zgubić. Szkoda byłoby więc pozbawić się możliwości czerpania z rozgrywki pełnej satysfakcji, dlatego i na takie okazje lepiej wybierać gry z mniejszą liczbą elementów.

A gdy już wybierzesz idealną grę planszową dla siebie i sowich bliskich, znajdziesz doskonały sposób na spędzanie z nimi czasu i poprawę nastroju w przyjemny, rozwijający sposób, który sprawi, że uda ci się zacieśnić więzi z osobami, na których ci zależy.

Previous Tragiczny finał kąpieli - nie żyje 20-letni mężczyzna
Next Kto do mnie dzwonił?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

60 proc. studentów dorabia po zajęciach. Większość pracuje na umowę-zlecenia

Prawie co trzeci student ma stałą pracę. Tyle samo studentów dorabia dorywczo. Ponad 40 proc. z tych, którzy jednocześnie uczą się i studiują, karierę zawodową rozpoczęło już na pierwszym roku – wynika

Life&Style 0 Comments

Co roku polska rodzina wyrzuca żywność o wartości 2 tys. zł

Czteroosobowa rodzina w skali roku wyrzuca do kosza żywność wartą nawet 2 tys. zł – podkreślają przedstawiciele Federacji Polskich Banków Żywności. Aby temu zapobiec, trzeba m.in. racjonalnie planować zakupy. Wystarczy raz

Life&Style 0 Comments

Polacy szukają śniadaniowych nowości

93 proc. Polaków regularnie spożywa śniadanie – wynika z badania „Od jedzenia humor się zmienia” przygotowanego przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia. Coraz częściej są to zdrowe, pełne wartości odżywczych posiłki. Ponieważ

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź