Wskazówki dotyczące mycia samochodu

Wskazówki dotyczące mycia samochodu

Każdy samochód wymaga od czasu do czasu umycia. W większości przypadków możemy ten proces wykonać samodzielnie

Kluczowe zasady

Przede wszystkim musimy pamiętać o następujących zasadach:

  • Myj samochód tak często, jak to możliwe, najlepiej co tydzień.
  • Nie myj pojazdu w bezpośrednim świetle słonecznym. Na rozgrzanej powierzchni preparaty zbyt szybko wysychają – w efekcie pojawiają się plamy.
  • Nie oszczędzaj wody. Obfita woda zmywa luźny brud i piasek. Pocieranie ich gąbką może porysować powierzchnię. Ostatnie płukanie musi być obfite, w przeciwnym razie mogą pojawić się smugi.
  • Auto najlepiej myć wężem, regulując ciśnienie strumienia. Części podwozia, nadkola i koła są myte pod dużym ciśnieniem.
  • Sprawdź, czy na szczotce lub gąbce nie ma pozostałości piasku. Jeśli piasek pozostanie w nich po poprzednim myciu, może porysować powłokę.
  • Wąż przeciągnięty przez pomalowaną powierzchnię może przynieść na nią piasek i spowodować zarysowania.

Nie używaj domowych środków czystości, zwłaszcza do mycia naczyń, zamiast specjalnych szamponów samochodowych. Zawarte w nich agresywne chemikalia skutecznie rozpuszczające smar mogą pozostawiać plamy na lakierze samochodu i powodować korozję, wnikając w mikropęknięcia emalii. Do różnych czynności związanych z pielęgnacją samochodu należy używać oddzielnych produktów i urządzeń. Na przykład do czyszczenia szkła nie należy używać ręczników, które mogły mieć kontakt z preparatami zawierającymi silikon. Całkowicie niedopuszczalne jest przecieranie korpusu szmatką, która była używana do nakładania past szlifierskich lub innych środków ściernych. Nie używaj nadmiernej siły, ponieważ może to uszkodzić lakier.

Produkty do mycia

Szampon można od razu użyć do mycia nowego samochodu: lakier jest już dostatecznie utwardzony. Jednak jeśli kupiłeś samochód bezpośrednio z przenośnika, lepiej powstrzymać się od mycia szamponem i przez pierwsze 2-3 tygodnie myć ciało tylko ciepłą wodą. W przypadku świeżych powłok naprawczych szampon można stosować dopiero po trzech miesiącach od nałożenia. Większość szamponów samochodowych to koncentraty detergentów i środków ochronnych przeznaczone do usuwania nalotu benzyny, pyłu drogowego i innych zanieczyszczeń przy maksymalnym bezpieczeństwie lakieru. Rolę składników ochronnych w szamponach odgrywa wosk. Używając produktów na bazie wosku, odnawiasz warstwę ochronną na lakierze przy każdym myciu. Szampon samochodowy z woskiem oczyszcza samochód, jednocześnie tworząc błyszczącą woskową warstwę ochronną. Szampon samochodowy na bazie parafin i rozpuszczalników o wysokiej zawartości wosku zapewnia połysk i woskową ochronę ciała przez kilka tygodni. Zalecamy dokładne przestrzeganie dozowania detergentu wskazanego w instrukcji użytkowania. Nie ma sensu oszczędzać szamponu, ponieważ niewystarczająca dawka nie przyniesie oczekiwanego efektu. I odwrotnie, jeśli jest zbyt dużo szamponu, po wyschnięciu na powierzchni ciała może pojawić się mętny film.

Do mycia auta potrzebujemy wiadra i węża podłączonego do kranu. Wiadro – na wodę z szamponem, wąż – do spłukiwania luźnych zabrudzeń i płukania auta. Jeśli nie ma kranu i węża, warto zastosować dwa wiadra, ale duże, o pojemności 8-10 litrów. W jednym z nich rozcieńczysz szampon wodą, w drugim zabierzesz czystą wodę do zalania auta. Wiadra muszą być czyste, bez śladów oleju i innych płynów technicznych oraz osadów brudu z poprzedniego mycia – mogą poważnie zarysować lakier.

https://carspa.edu.pl/auto-detailing/npxv/bezpieczne-mycie-6-krokow-detailingu-samochodowego.html

Previous Kilka sposobów na pozbycie się złych nawyków żywieniowych na zawsze

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Darmowe aplikacje na smartfony i tablety pozwalają tak wytyczyć trasę podróży, by ominąć korki, wypadki i kontrole drogowe

Korki uliczne nie muszą być zmorą mieszkańców dużych miast. Nowoczesna technologia pozwala tak zaplanować trasę podróży, by uniknąć zatorów drogowych. Z płatnych nawigacji i darmowych aplikacji na tablety i smartfony mogą korzystać zarówno

Motoryzacja 0 Comments

Pielęgnacja dachu Cabrio

Dobre produkty zaprojektowane do czyszczenia i ochrony składanych dachów składanych pomogą przez długi czas zachować wygląd i właściwości wierzchniej części samochodu. Niezależnie od tego, czy dach jest wykonany z winylu,

Motoryzacja 0 Comments

Quick detailer – ranking najlepszych produktów

Szybki detailing jest pojęciem używanym wtedy, gdy opisujemy czynności i mały nakład pracy, który wkładamy, aby utrzymać dobry wygląd samochodu. Cała tajemnica tkwi w naniesieniu odpowiednio dobranego preparatu i błyskawicznego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź