Wskazówki i trendy dotyczące edycji zdjęć

Wskazówki i trendy dotyczące edycji zdjęć

Nienaturalna edycja zdjęć (zbyt wygładzona skóra, zbyt dużo cyfrowego makijażu lub głębokie zmiany kształtu ciała) nie należy w ogóle do aktualnych trendów w edycji zdjęć. Ostatnio wszystkie te techniki były bardzo modne i szeroko rozpowszechnione w magazynie i fotografii mody, więc było tak wielu fotografów, którzy zrobili nienaturalny kolor wody, nieba, skóry, i tak dalej. Dlatego dziś bardzo modna jest naturalna edycja zdjęć i unikalna korekcja kolorów. Twoje zdjęcie powinno być nieco ulepszoną wersją realizmu. Ale powinieneś również upewnić się, że robisz najlepsze zdjęcie do edycji!

Po obejrzeniu prac wszystkich znanych fotografów i przeczytaniu ich wywiadów, zebraliśmy 10 najnowszych trendów w edycji fotografii. Twój styl retuszu zdjęć jest jednym z głównych sposobów na wyróżnienie się z tłumu wielu fotografów amatorów i fotoretuszy. A klienci będą wybierać fotografa w oparciu o jego styl fotografowania.

10 Bieżących trendów edycji zdjęć

  1. Podstawowe kolory

W skrócie, wszystkie zdjęcia powinny być podzielone na trzy lub cztery podstawowe kolory. Wybierz naturalne i lekko stonowane kolory w odcieniach pastelowych i matowych. Nie ma żadnych ograniczeń co do samych kolorów. Najważniejsze jest, aby nie ustawiać ustawień na maksimum. Tonacje twarzy i ciała powinny wyglądać tak naturalnie, jak to tylko możliwe.

  1. Klasyczny czarno-biały

Wielu fotografów portretowych i ulicznych preferuje pracę w czarno-białym formacie edycji obrazu. Jeśli zdjęcie zostało zrobione w formacie RAW zamiast JPEG, należy przekonwertować je na czarno-białe za pomocą programu Adobe Camera RAW zamiast Lightroom. Prawdziwe zdjęcie czarno-białe powinno mieć zarówno prawdziwą biel jak i prawdziwą czerń gdzieś na zdjęciu.

  1. Teal & Orange Look

Edycja zdjęć tealowo-pomarańczowa jest wtedy, gdy zdjęcia wyglądają tak, jakby były zrobione w idealnej poświacie zachodzącego słońca. Możesz wykonać tę kolorystykę za pomocą ustawień Lightroom lub samemu bawić się ustawieniami cieni i rozjaśnień, aby uzyskać idealny „Gram”.

  1. Gdzie używać efektów kinematograficznych?

Te popularne efekty kolorystyczne oparte są na estetyce klasyfikacji barwnej popularnych gatunków filmowych, takich jak Horror, Western, Action, Romantic i innych. Zazwyczaj fotografowie uliczni, podróżni i portreciści preferują dodanie tego efektu. Efekt kinowy dodaje do zdjęć ciemne i przerażające tony dzięki niebiesko-zielonemu przesunięciu kolorów i silnej winiecie. Może on również powielać wygląd starego filmu z odcieniami czerni i bieli, niskim kontrastem i ciężkim ziarnem.

  1. Kreatywne kolaże

Trudno jest tworzyć kolaże, nawet jeśli jesteś początkującym retunerem zdjęć. Repozycjonowanie zdjęć może być wielką artystyczną ucieczką. Jest to również sposób na połączenie niektórych trendów w fotomontażu i wypróbowanie różnych efektów kolorystycznych, nakładek i kombinacji różnych obrazów, aby pokazać coś zupełnie innowacyjnego.

  1. Baw się z Jasnością i Kontrastem

Nie bójcie się robić odważnych wyborów kolorów i efektów. Dodanie do zdjęć nakładek o różnych kolorach sprawi, że będą one naprawdę jasne, w pastelowym odcieniu lub kombinacji, która pozwoli uzyskać efekt duotonu. Bądź wolny od eksperymentów i znajdź wiele sposobów na ponowne wykorzystanie istniejącej zawartości.

  1. Dark & Moody

Fotografowie używają tego trendu do obróbki zdjęć portretowych, ślubnych i studyjnych. Zdjęcia te są tak romantyczne, pełne tajemnic i nadają zdjęciom ruchomy charakter. Charakteryzuje się pojedynczym źródłem światła padającym na modela lub obiekt znajdujący się przed ciemnym tłem. Jest to fascynujący, sugestywny styl montażu obrazu, który z łatwością można odtworzyć we współczesnej fotografii cyfrowej. Wyeksponuj dla podkreślenia. Jest to prawdopodobnie najważniejsza umiejętność fotografowania w aparacie, potrzebna przy fotografowaniu nastrojowym lub z przymrużeniem oka. W razie potrzeby należy bardziej rozjaśnić cienie. Ostrożnie edytuj oczy, redukuj szumy, przesuwaj kolory, aby uzyskać większy kontrast.

  1. Edycja zdjęć Light & Airy

Aby nadać mu naturalny wygląd, należy unikać nadmiernego naświetlania i pozwolić, aby naturalne światło dobrze spełniało swoją funkcję. Fotoretusz powinien wzmacniać i zmiękczać naturalne lub ostrożnie rozmieszczone światło i cienie. Dodaj efekt Bokeh, to tylko ładna nazwa dla rozmycia. Dużo rozmycia na zdjęciach uzyskuje się dzięki niskiej wartości przysłony (czasami wymienione w ten sposób: f/1,8 lub f/2,0). Tak niski otwór przysłony = wąska głębia ostrości = rozmycie.

  1. Miękkie i naturalne

Dodanie różowawej poświaty sprawia, że każde zdjęcie na świeżym powietrzu jest ciepłe i urocze. Ten styl montażu zdjęć jest zazwyczaj stosowany w przypadku zdjęć noworodków i zdjęć ślubnych. Nadaje różowe odcienie i złocistą poświatę jak filtr. Jeśli wykonujesz korektę kolorów obrazu, preferuj różowe odcienie, które dają efekt rześkiego wiosennego lub jesiennego poranka, aby uzyskać efekt zbliżony do Instagramu, zachowując jednocześnie korzyści płynące z delikatnego, tradycyjnego oświetlenia.

  1. Instagram

Ostatnim trendem w edycji zdjęć jest powtarzanie ulubionych filtrów Instagram na zdjęciach wykonanych przez aparat bez lustra lub lustrzankę. Skowronek (dla zdjęć przyrodniczych), Księżyc (zdjęcia portretowe), Crema (dodaje spojrzenie vintage), Walencja, X Pro II (spojrzenie dramatyczne), Lo-Fi, Hefe są najczęściej używane. Filtry te mogą wysuszyć czerwienie podczas wyciągania błękitów i zieleni na zdjęciach, dodać czarno-białe, uczynić kolory bardziej żywe i soczyste.

Po więcej wskazówek i porad odnośnie edycji i wywoływania zdjęć wejdź na http://drukujkrakow.pl/

Previous Jakie są metody leczenia uzależnień?
Next Bindowanie. 4 rodzaje oprawy książkowej - plusy i minusy

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Bezpieczne meble dla dziecka

Bezpieczeństwo jest najważniejsze przy zakupie sprzętu i mebli dla dzieci. Ale skąd wiesz, czego szukać? Skąd wiesz, co jest bezpieczne, a co nie, zwłaszcza gdy jest to twoje pierwsze dziecko?

Life&Style 0 Comments

iPhone 11 Pro Max recenzja

Aktualizacja: iOS 14 – kolejna duża aktualizacja oprogramowania w firmie – jest już dostępna, dzięki czemu urządzenie iPhone 11 Pro Max ma wiele nowych zalet. iPhone 11 Pro Max jest

Life&Style 0 Comments

60 proc. studentów dorabia po zajęciach. Większość pracuje na umowę-zlecenia

Prawie co trzeci student ma stałą pracę. Tyle samo studentów dorabia dorywczo. Ponad 40 proc. z tych, którzy jednocześnie uczą się i studiują, karierę zawodową rozpoczęło już na pierwszym roku – wynika

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź